cid:image001.jpg@01D3F66F.599535F0

 

 

 

Aktualności

Pracownicy „budżetówki” mówią dość!

           

Przedstawiciele polskiego Rządu nie reagują na postulaty pracowników sfery budżetowej. Mamy dość głodowych płac. Od 2011 roku wskaźnik wzrostu wynagrodzeń jest zamrożony! Jeżeli Rząd nie chce prowadzić merytorycznego dialogu musimy zacząć działać na własną rękę! Mamy upalne lato, ale jesień będzie równie gorąca! Polacy zasługują na wyższe wynagrodzenia! Obejrzyj_konferencję_prasową


Domagamy się poszerzenia porządku obrad najbliższego posiedzenia RDS
OPZZ skierowało pismo do Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej dot. poszerzenia porządku obrad oraz udziału w posiedzeniu Premiera Mateusza Morawieckiego. Przeczytaj/Pobierz.

Premier wybiera sobie partnerów społecznych!
Sławomir Broniarz Prezes ZNP: Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Gdańsku ze związkowcami z „Solidarności”. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego od grudnia 2017 roku stara się o spotkanie z szefem rządu. Przeczytaj.

Japonia walczy z przepracowaniem
Specyficzny model wychowania i podejścia do pracy w Japonii stał się jednymi z przyczyn postępującego wśród pracowników pracoholizmu. Już prawie 50 lat temu w japońskim słowniku na stałe zagościło słowo „karoshi”, określające zjawisko śmierci z przepracowania.  Przeczytaj

Czy telefon w szkole jest potrzebny? – Francuzi zdecydowali, że NIE
Prezydent Francji Emmanuel Macron już podczas kampanii wyborczej zapowiedział, że jeśli wygra wybory, wprowadzi całkowity zakaz używania telefonów w szkołach. Argumentował, że to kwestia promowania zdrowego trybu życia i troski o odpowiedni rozwój młodzieży. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Posiedzenie Zespołu RDS ds. usług publicznych
W dniu 7 sierpnia br. zespół problemowy RDS pod przewodnictwem przewodniczącego Sławomira Broniarza (ZNP) zajął się omówieniem problematyki dotyczącej: aktywnego starzenia się, strategii w zakresie polityki lekowej państwa oraz zmian w Prawie oświatowym. Każdy z tych obszarów jest bardzo ważny dla strony społecznej, z uwagi zasadnicze zmiany systemowe. OPZZ reprezentowane było przez członkinię zespołu Urszulę Michalską (przewodnicząca Rady Branży OPZZ ,,Usługi publiczne”) oraz Renatę Górną (radcę OPZZ). Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Powrót bieda-bohaterów. Dumny minister Brudziński przywitał najbiedniejszych strażaków w Europie
Krzysztof Oleksak szef związkowców powiedział WP, że strażacy są obecnie najbiedniejszą ze służb podległych ministrowi. - Od maja związkowcy targują się z ministerstwem o tak podstawowe sprawy, jak zapłata za 7 mln nadgodzin wypracowanych w ciągu roku przez strażaków. Przeczytaj.

Jak Brudziński i Morawiecki wykorzystali strażaków

Cieszy to, że z ust premiera Morawieckiego i ministra Brudzińskiego padły tak ciepłe słowa i tak wysoko oceniają pracę naszych strażaków. Dobrze też, że strażacy otrzymają premie finansowe. Pozostaje to jednak w oderwaniu od tego, co się dzieje w kraju – skomentował w rozmowie z „Newsweekiem” Krzysztof Oleksak. Przeczytaj.

Katowice: Powitalne spotkanie uczestników Społecznego PRE_COP24

W przeddzień międzynarodowej konferencji "Polska droga do czystego środowiska" Społeczny PRE_COP24", która rozpoczyna się w Katowicach w czwartek, 9 sierpnia, w środę wieczorem przedstawiciele strony społecznej, rządowej, samorządu i środowiska naukowego spotkali się na bankiecie powitalnym w hotelu Park Inn By Radisson przy ul. Bytkowskiej. Przeczytaj.

Czy potrzebna jest nowa ustawa o rynku pracy?
Rząd nie dba o pracowników. Czas na podwyżkę 500+ w sferze budżetowej! – powiedział w Radiu TOK FM przewodniczący mazowieckiej Rady OPZZ Piotr Szumlewicz. Posłuchaj.

OPZZ żąda rozmowy z Morawieckim. W innym przypadku protesty

Oczekujemy rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie płacy minimalnej; rozpoczynamy akcję przygotowania do protestów - zapowiedział w środę szef OPZZ Jan Guz. Związek chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce o co najmniej 12,1 proc. Przeczytaj.

"Chcemy zsynchronizować protesty, by rząd dostrzegł, że wielu pracowników żyje się bardzo słabo"
Rząd nie za bardzo chce się przychylić do postulatów - mówił w TOK FM wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. Związkowcy chcą m.in. podwyżek dla pracowników sfery budżetowej. I na jesień zapowiadają kolejne protesty. Posłuchaj.

Ludzie mają dosyć. OPZZ szykuje się do jesiennych protestów

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych domaga się m.in. odmrożenia płac w budżetówce, gdzie de facto od 2011 roku wzrost wynagrodzeń został zamrożony. Chcą podniesienia minimalnego wynagrodzenia do połowy przeciętnej płacy. Przeczytaj.

·         OPZZ nie odpuszcza w sprawie wynagrodzeń w budżetówce.
Jak powiedział Jan Guz, we wrześniu "kończy się czas dyskusji i negocjowania budżetu na przyszły rok". Przeczytaj.

OPZZ żąda spotkania z premierem w sprawie płac

Dzień po spotkaniu szefa rządu z kierownictwem NSZZ „Solidarność” z żądaniem takiej samej rozmowy i uwzględnienia postulatów płacowych zwróciło się do Mateusza Morawieckiego OPZZ. Związkowcy wprost grożą protestami, jeśli nie zostaną spełnione ich oczekiwania. Przeczytaj.

Podwyżka płacy minimalnej i wynagrodzeń w budżetówce albo strajk. Związki zawodowe stawiają warunki

Guz podczas konferencji prasowej w siedzibie związku ocenił, że rozmowy rządu z partnerami społecznymi "nie są prowadzone w sposób odpowiedzialny". "Działacze związkowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych nie są zapraszani do rozmów. Bardzo często są karani brakiem awansów, różnego rodzaju ostrzeżeniami ze strony rządu. W związku z tym rosną niepokoje w zakładach pracy, a szczególnie w zakładach budżetowych" Przeczytaj.

Protest wisi w powietrzu. Związkowcy z OPZZ stawiają ultimatum premierowi

OPZZ apeluje do premiera o dialog ws. płacy minimalnej. Domaga się też podwyżki wynagrodzeń w budżetówce o co najmniej 12,1 proc. Związkowcy grożą protestem. Przeczytaj.

 

OPZZ apeluje do premiera o dialog ws. płacy minimalnej; zapowiada protesty

Jak dodał, organizacje zrzeszone w OPZZ przystępują do "ostatecznego negocjowania". Zaznaczył, że OPZZ oczekuje obecności premiera na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego 28 sierpnia. Przeczytaj.

 


Znajdziesz nas także na:         cid:image002.jpg@01D3F66F.599535F0        cid:image003.jpg@01D3F66F.599535F0