how to make your own website for free

Turniej gry w kręgle o Puchar Przewodniczącego MZZG’2019

Opublikowano: 01.04.2019

Od wielu lat, pod koniec marca każdego roku, zapraszamy naszych członków do udziału w Turnieju Gry w Kręgle o Puchar Przewodniczącego MZZG. Tak więc – 23 marca – punktualnie o godzinie dziesiątej rozpoczęliśmy kolejną imprezę rekreacyjną przewidzianą w planie imprez związku na 2019 rok. Ponownie gościliśmy w Hotelu NIAGARA w Kraśnicy k/ Konina. Cztery tory przez kilka godzin były areną zmagań zawodników, których zadaniem było strącenie jak największej ilości kręgli w poszczególnych „kulaniach”, kulą o wadze kilku kilogramów.

Do udziału w tegorocznym Turnieju zgłosiło się ponad dwudziestu zawodników, choć w zawodach wzięło udział tylko osiemnastu. Pozostali uczestnicy zadowolili się wyłącznie rekreacyjnym uprawianiem tego sportu i wykorzystali do tego celu jeden z czterech wynajętych torów. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom posiłek rekreacyjny z „mięsną wkładką”. Na najlepszych zaś oczekiwały dodatkowo puchary, dyplomy a także dwie nagrody rzeczowe – niespodzianki. 

Po zakończeniu dwóch tur zawodów, wyniki przedstawiły się następująco:

I miejsce Grzegorz Gralikowski 318 pkt;
II miejsce Józef Ziółkowski 262 pkt;
III miejsce Jacek Slanina 252 pkt;
IV miejsce Paweł Świątecki 238 pkt;
V miejsce Andrzej Pałasz 227 pkt;
VI miejsce Gabriel Majewski 222 pkt.


Tradycyjnie wręczono także nagrodę dla najlepszego „strajkowicza”, którym został kol. Grzegorz Gralikowski – uzyskał on w dwóch turach cztery tzw. strajki – czyli jednym rzutem położył wszystkie stojące kręgle, uzyskując max. Ilość punktów w jednej turze rzutów. Warto dodać, że konkurencja deptała zwycięzcy stale „po piętach” bowiem koledzy: Paweł Świątecki, Jacek Slanina i Gabriel Majewski ustąpili Grzegorzowi Gralikowskiemu tylko jednym strajkiem mniej.

Nie zapomniano także o zawodniku, który zdobył najmniejszą ilość punktów we wszystkich rzutach kulą do kręgli. Z wynikiem 141 pkt. nagrodę rzeczową zdobył kol. Tomasz Wesołowski, który na zakończenie imprezy stwierdził, że za rok będzie się mieścił w pierwszej dziesiątce kolejnego turnieju bowiem już dziś rozpoczyna intensywny trening.

Szkoda tylko, że w naszej imprezie nie brali udziału koledzy z MZZ Górników Kopalni ADAMÓW a także smuci, co raz mniejsza ilość zgłoszonych do tej imprezy pań – naszych Koleżanek. Miejmy jednak nadzieję, że za rok będzie nas dużo więcej, a przez to zawody będą trwały o kilka długich chwil więcej.

Zatem do zobaczenia za rok… A z pewnością na kolejnej imprezie integracyjnej naszego związku w 2019 roku, na którą już zapraszamy. 

© Copyright 2018 MZZG KWB KONIN S.A.